Noel Gallagher zamieścił najnowszy remix Roberta Smitha [VIDEO]

„Pretty Boy” był drugim singlem, którym Noel Gallagher podzielił się przed wydaniem zapowiadanego na 2 czerwca nowego albumu. W rozmowie z Huwem Stephensem z BBC Radio Wales Gallagher mówił, że od razu po napisaniu utworu dostrzegł podobieństwa do The Cure.

„Napisałem utwór, który brzmi bardzo podobnie do The Cure i nie musiałem nawet dzielić się prawami autorskimi, po prostu brzmi jak The Cure.” Przypomnieliśmy jego słowa na początku listopada w artykule przy okazji premiery tego singla w wersji oryginalnej. Niedługo później okazało się, że wersja zremiksowana przez Roberta Smitha ukażę się na wersji Deluxe najnowszej płyty Gallaghera obok m.in remiksu „Think Of A Number” zespołu Pet Shop Boys i remiksu „I’m Not Giving Up Tonight” Davida Holmesa.

Noel Gallagher powiedział, że „Pretty Boy” przypominał mu złoty czas The Cure. „To był jeden z tych szalonych pomysłów, jakie się ma w środku nocy, myśląc: „Czy Robert Smith chciałby się zaangażować? Czy mogę się z nim skontaktować?”.

„Poprosiłem, czy chciałby się zaangażować i przesłałem mu utwór, który bardzo mu się spodobał”, powiedział Gallagher. „Zrobił remiks. Uwielbiam go. Nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy. Nigdy wcześniej nie rozmawialiśmy. Ale zawsze byłem fanem The Cure, a ten remiks brzmi dokładnie jak The Cure. Okazało się też, że jest fajnym kolesiem!”.

„Byłem na koncercie The Cure w londyńskiej Wembley Arena w grudniu zeszłego roku. Byli niesamowici”, powiedział. „Spodobały mi się też ich najnowsze utwory. Są po prostu mroczne i nastrojowe. Ale jego głos jest po prostu znakomity. Brzmi tak samo dobrze teraz, jak trzydzieści lat temu. Nieprawdopodobne!”.

Album Noel Gallagher’s High Flying Birds zatytułowany „Council Skies” ukaże się 2 czerwca.