LITERACURE’A: Rock’N’Goal

W marcu 2013 roku we Włoszech ukazała się książka pt. „Rock’N’Goal”. Zbiór historii opisujących powiązania świata muzyki i piłki nożnej. Dwóch autorów, Antonio Bacciocchi i Alberto Galletti pokazali nawet te najbardziej nieprawdopodobne i nieoczekiwane. Muzycy w krótkich spodenkach, klubowe hymny i subkultury na stadionach. W książce znajdziemy wypowiedzi wielu gwiazd muzyki na temat ich pasji kibicowania m.in. Micka Jaggera, Rogera Daltreya, Paula McCartneya, zespołu The Clash i innych, przeważnie włoskich artystów. Do wielu z tych tekstów dołączono też pokaźna ilość zdjęć.

W środku nie zabrakło wzmianki o pasji do futbolu Roberta Smitha.

„Robert Smith z The Cure przyznał, że spędził wiele czasu na trybunach przy Loftus Road kibicując klubowi Queens Park Rangers.

Smith: To taka rodzinna tradycja. Kibicami byli mój ojciec, moja matka i mój brat. Uczono mnie, że nie było rzeczy ważniejszej niż zwycięstwo. Trudno stwierdzić, czy zespół The Cure to fani pilki noznej, zwłaszcza kiedy bliżej przyjrzeć się naszej muzyce. Ale kiedy jedziemy w trasę bierzemy pod uwagę terminy piłkarskich Mistrzostw Świata lub Mistrzostw Europy.”

oprac. Marcin Marszałek