Ta ostatnia niedziela

Już za czterdzieści dni The Cure zagrają swój pierwszy koncert w Europie. 10 września wystąpią na wyspie Wight podczas Bestivalu. Na pierwszy koncert Europejskiej Trasy przyjdzie nam jednak poczekać do 7 października. Szczegółowy kalendarz koncertów znajdziecie na stronie głównej.

Dzisiaj po raz ostatni wystąpili w Australii. Na thecure.pl z tej okazji nie mogło obyć się bez RELACJI LIVE. Jej zapis możecie znaleźć tutaj: thecure.pl/relacja-live-perth-arena/ Utworem przewodnim dzisiaj był oczywiście „Down Under”- choć zabrakło go w zestawie zaserwowanym ze sceny.

W Perth zespół zagrał już po raz piąty. Co ciekawe to jedno z niewielu miast, gdzie The Cure zagrali dwa razy tego samego dnia. 29 sierpnia 1980 roku o godz. 17:00 i 21:00. W samym Perth Arena wystąpili po raz pierwszy, gdyż oddano ją do użytku ledwie w 2012 roku i może pomieścić 15 tysięcy widzów. Na dzisiejszy koncert do ostatniej chwili można było kupić bilety, stąd też sala zapełniała się bardzo powoli.

Rozpoczęli od Plainsong, czyli utworu, którym dotąd nie otworzyli żadnego z poprzednich koncertów w Perth. Po dezitegracyjnym początku, przyszedł czas na popowy środek i kończące Prayers For Rain wraz z tytułowym utworem z 1989 roku. Bisy też nie przyniosły większych niespodzianek. Mieliśmy mrok, rock i pop. Łącznie The Cure na ostatnim koncercie w Australii zagrali 34 utwory.

PLAINSONG
PICTURES OF YOU
CLOSEDOWN
A NIGHT LIKE THIS
PUSH
IN BETWEEN DAYS
FRIDAY I’M IN LOVE
DOING THE UNSTUCK
BANANAFISHBONES
LULLABY
HIGH
THE END OF THE WORLD
LOVESONG
JUST LIKE HEAVEN
JUPITER CRASH
FROM THE EDGE OF THE DEEP GREEN SEA
PRAYERS FOR RAIN
DISINTEGRATION

IT CAN NEVER BE THE SAME
WANT
BURN
A FOREST

SHAKE DOG SHAKE
FASCINATION STREET
NEVER ENOUGH
WRONG NUMBER

THE LOVECATS
THE CATERPILLAR
THE WALK
CLOSE TO ME

HOT HOT HOT!!!
LET’S GO TO BED
WHY CAN’T I BE YOU?
BOYS DON’T CRY

Jeszcze dzisiaj wieczorem podsumowanie całej trasy koncertowej. Od jutra na stronę wracają inne informacje, nie tylko te z trasy koncertowej. A nazbierało się tego sporo. Zapraszamy na thecure.pl.

***

***

***

Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…