32 lata później

The Cure po raz ostatni wystąpili w Amsterdamie 32 lata temu. W Holandii występowali regularnie, ale w Rotterdamie. Powrót do największego miasta w krainie rowerów i serów wypadł bardzo okazale. Występ w Ziggo Dome pełen był ciekawostek i rzadko granych utworów.

Początek to Open i przez kolejne 5 piosenek nie działo się nic nadzwyczajnego. Jednakże już szósty utwór, to Other Voices, jeden z tych na które czekają fani. Potem Charlotte Sometimes. Następnie dwa utwory, które były zagrane na wszystkich dotychczasowych koncertach tej trasy, czyli Lovesong i Just Like Heaven.

Czas na piosenki z Bloodflowers, po raz pierwszy w Europie nie był to tylko The Last Day of Summer, czy utwór tytułowy, ale tym razem można było usłyszeć 39.

Kolejną niespodzianką był początek pierwszego bisu – po raz drugi w czasie tegorocznej trasy zagrano Three Imaginary Boys. A potem cały bis z Seventeen Seconds.

Drugi bis rozpoczął się tak jak wczorajszy koncert – od Shake Dog Shake. Ostatnią niespodzianką był brak Wrong Number.

Trzeci bis, bez niespodzianek.

Poniżej przedstawiamy pełen zestaw zagrany w Amsterdamie:

Tape / Open,
High,
A Night Like This,
Push, Inbetween Days,
Pictures of You,
Other Voices,
Charlotte Sometimes,
Lovesong,
Just Like Heaven,
The Last Day of Summer,
39,
From the Edge of the Deep Green Sea,
One Hundred Years,
End

Three Imaginary Boys,
At Night,
M,
Play For Today,
A Forest

Shake Dog Shake,
Fascination Street,
Never Enough,
Burn

Lullaby,
The Walk,
Friday I’m in Love,
Boys Don’t Cry,
Close to Me,
Why Can’t I Be You?

***

Koncert w Łodzi był dla nas szczególnym wydarzeniem. Stwórzmy razem Multicam z Łodzi! Jeżeli jeszcze macie wątpliwości czy przysłać nam swoje filmiki, to obejrzyjcie poniższy film:

Jeżeli Ty lub Twój znajomy nagrywaliście jakieś piosenki w Atlas Arenie, lub nagrywaliście to co działo się przed halą, lub w hali (np. gadżety okołokoncertowe), to zgłoście się do nas. Obecny status z informacją, których nagrań potrzebujemy najbardziej można zobaczyć na stronie http://www.thecure.pl/multicam

***

Prosimy Was o przysyłanie swoich tekstów, a w szczególności RELACJI Z KONCERTÓW, a także wycinków z prasy i wszystkiego, co dotyczy The Cure Tour 2016 do nas, na adresy, które znajdziecie w zakładce thecure.pl/kontakt

***

Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…