Z archiwum The Cure

Chociaż dla niektórych nowych fanów zespołu, czasy, gdy nie było Internetu mogą wydawać się nieprawdopodobne, kiedyś właśnie tak było. Nie było stron o The Cure, a informacje, szczególnie np. na temat koncertów, upodobań członków zespołu, a także o płytach, przychodziły z opóźnieniem.

Każdy szanujący się zespół, w momencie największej glorii, miał swój bardziej lub mniej oficjalny fan cluby, który wydawał zin/newsletter lub inną formę kontaktu z fanami.

W przypadku The Cure, instytucja ta nazywała sięThe Cure’s International Information Service i działała od 1986 do 2000 roku. Przypomnijmy, że oficjalna strona zespołu powstała mniej więcej w 1996 roku (a przynajmniej z tego roku zachował się zrzut).

TCIIS wydawał właśnie taki newsletter – „Cure News” – w formie papierowej. Właśnie stamtąd można było się dowiedzieć wielu ciekawostek z życia członków zespołu, poznać plany koncertowe, czy sprawdzić, czy ma się wszystkie wydania singla lub longplaya.

Redaktorami byli najpierw Jannie Weber, a następnie Chris White.

Jeżeli chcielibyście poznać więcej informacji na ich temat, a także zapoznać się z 21 zachowanymi wydaniami, lub z różnymi ciekawostkami, to wejdźcie na tę stronę.

A może Wy macie jakieś swoje wydania Cure News, wspomnienia związane z tym zinem lub tworzyliście kiedyś swoje ziny o The Cure? Jeżeli tak, to skontaktujcie się z nami. Chętnie opublikujemy Wasze wspomnienia.