Zobacz cały występ Jasona Coopera na Drumathon LIVE 2021 (VIDEO)

Drumathon LIVE to impreza charytatywna stworzona w zeszłym roku przez dwóch muzyków, Errola Kennedy’ego i Bev Sage. Miała na celu zebranie funduszy dla brytyjskiej służby zdrowia podczas pierwszego lockdownu. Tuż po pierwszych społecznych akcjach wspierania pracowników NHS, Errol, znany jako perkusista z zespołu Imagination, grał bez przerwy przez 24 godziny, aby zebrać pieniądze dla walczących na pierwszym froncie z pandemią. Nie czekając długo zainspirował kolejnych dwudziestu perkusistów o międzynarodowej renomie, którzy 7 maja 2020 roku zainicjowali swoistą sztafetę perkusistów, która trwała 10 dni, osiągając łącznie ponad 250 godzin samego grania. W tym wydarzeniu brali udział muzycy na codzień grający razem z m.in. Stevie Wonderem, Simple Minds, Craigiem Davidem, The Feeling i z wieloma innymi. Wynik, to zebrane ponad 45000 funtów, które dodano do ogólnej sumy ponad 130 milionów dla NHS Charities Together 2020.

Drumathon oficjalnie rozpoczął się w sobotę i będzie transmitowany na żywo przez cały tydzień. Jason Cooper, który dołączył do szacownego grona muzyków, zagrał wczoraj specjalny set, do 4-godzinnego podkładu z koncertu The Cure z Mexico City w 2013 roku. Był to historyczny, najdłuższy występ zespołu. A złożyło się na niego aż 50 zagranych utworów!

Wspólne oglądanie było kolejnym spotkaniem fanów pod szyldem The Cure Watch Party. Następne już w najbliższą sobotę. A oglądać i komentować na czacie będziemy „Show” – koncert The Cure w Detroit z 1992 roku. Szczegółów nie musicie szukać już teraz, podamy je jak zwykle na stronie tuż przed rozpoczęciem, około godz. 21.

Koncert oglądał też Robert Smith, który dzielił się swoimi wrażeniami na Twitterze…