Saga The Cure wciąż trwa, a Smith ma zdradzić plany na przyszłość (VIDEO)

W najnowszym wywiadzie z Zane Lowe dla Apple Music 1, Robert Smith nawiązał do swojego flagowego tematu wydania nowych nagrań. Wszystko to działo się przy okazji kolejnej kolaboracji lidera The Cure tym razem z grupą CHVRCHES, przy okazji wydania nowego singla „How Not To Drown”, który zwiastuje ich nowy krążek „Screen Violence”.

W rozmowie z Lowe Smith zdradził, że nie chce wydać części nowego materiału, którą określił jako „godzina zgiełku” jako pierwszej płyty zespołu od ponad dekady, więc będzie to wydawnictwo solowe.

„Zawsze chciałem tak pohałasować przez godzinę, ale nie chciałem tego wydać pod szyldem The Cure, Czekasz dziesięć lat, a potem wydajemy album, który jest po prostu zgiełkiem. Nie zostało to też zaakceptowane przez zespół. Więc po prostu dobrze się z tym bawiłem”

Smith już wcześniej wspominał o tak zwanej „godzinie zgiełku”, jak również o przygotowaniu dwóch nowych albumów The Cure. Potwierdził te plany także i w nowym wywiadzie, wspominając, że jedna płyta jest znacznie mroczniejsza od drugiej. Smith powiedział również Lowe’owi, że wkrótce będzie miał więcej aktualizacji…

„Prawdopodobnie za jakieś sześć tygodni będę mógł powiedzieć, kiedy wszystko wyjdzie i co będziemy robić w przyszłym roku i wszystko… Robiliśmy dwa albumy i jeden z nich jest bardzo, bardzo ponury, a drugi nie. I oba są bardzo blisko ukończenia. Muszę tylko zdecydować, kto je zmiksuje. To naprawdę wszystko, co jest z tym do zrobienia.”

Oprócz współpracy z CHVRCHES, w ciągu ostatniego roku Smith połączył siły z Gorillaz w utworze „Strange Timez” oraz zremiksował kawałek Deftones „Teenager”.

Poniżej cytowany wcześniej wywiad Roberta Smitha dla Apple Music 1

Oraz rozmowa telefoniczna członków CHVRCHES z Robertem Smithem tuż przed premierą teledysku do „How not to drown”…