The Cure ustalili ceny biletów na poziomie 20$. Ticketmaster postanowił jednak inaczej…

Po raz kolejny Ticketmaster wywołał gniew fanów, gdy niektórzy z nich planujący zobaczyć brytyjski zespół The Cure zgłosili, że opłaty, które ponieśli, przekroczyły ceny rzeczywistych miejsc.

The Cure starali się zachować niskie ceny, sprzedając najtańsze bilety za jedyne 20 dolarów za sztukę. Jednak jak donoszą niektórzy kupujący, koszty obsługi, opłaty za obiekt i przetwarzanie zamówień mogą łatwo przekroczyć tę kwotę.

Zespół ogłosił na swojej stronie internetowej, że sprzedaje bilety tylko dla zweryfikowanych fanów, aby zablokować spekulantów i ograniczyć zawyżone ceny odsprzedaży. Ticketmaster nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Ticketmaster, podlegający koncertowemu promotorowi Live Nation Entertainment Inc., od dawna jest celem krytyki ze strony fanów, którzy są niezadowoleni z wysokich kosztów jakie muszą ponosić za obejrzenie swoich ulubionych wykonawców na żywo.

Kontrowersje nasiliły się w ostatnim roku, gdy ceny biletów na koncerty takich artystów jak Bruce Springsteen i Madonna wzrosły do niebotycznych wysokości. Po tym, jak w listopadzie strona uległa awarii podczas sprzedaży biletów na koncerty Taylor Swift, wszyscy domagali się wyjaśnień i dochodzeń.

Artykuł ukazał się w oryginale na portalu Bloomberg.com
fot. twitter/frank costanza