W PIERWSZYM RZĘDZIE: Zobacz fragmenty drugiego z koncertów The Cure w Nowym Jorku [VIDEO]

Pierwsza nowojorska noc nie przyniosła niespodzianek. Można było się spodziewać, że może na drugą noc Smith przygotował jakąś premierę lub rzadko grany utwór.

Z ciekawostek okołokjurowych, można wspomnieć, że wczoraj rozpoczął się festiwal Glastonbury. To miejsce gdzie The Cure występowali do tej pory cztery razy. Pierwszy raz – 21.06.1986. Trwały wtedy Mistrzostwa Świata w pilce nożnej. Odbywały się one w Meksyku. Ale może po blamażu naszych w Mołdawii nie będziemy kontynuować wątku futbolowego.

Występ z 1986 roku pokazał co Smith i spółka myślą o tak zwanym mainstreamie. Zagrali wtedy dwa bisy. Najpierw popowy, z między innymi Close to Me i Boys Don’t Cry. A drugi bis to … Faith i Pornography. Bilety na Glastonbury kosztowały wtedy 17 funtów. Na tegoroczną edycję – 335 funtów. Ale trzeba przyznać, że liczba artystów do wyboru również bardzo wzrosła.

Za to w 1990 roku na festiwalu miał miejsce jeden z dramatyczniejszych epizodów. W czasie Fascination Street musiał lądować helikopter ratunkowy spieszący z pomocą jednemu z fanów.

I właśnie Fascination Street była jednym z czterech najrzadziej granych utworów wybranych przez Smitha na wczorajszy wieczór. Pozostałe to Like Cockatoos, zagrane dopiero po raz drugi. 39 zagrano po raz czwarty. If Only Tonight We Could Sleep po raz ósmy.

W pierwszym bisie pominięto It Can Never Be The Same, za to zastosowano mieszankę iście wybuchową. Jeden za drugim zagrano Want, Shake Dog Shake, One Hundred Years i A Forest. Było to pierwsze takie połączenie na tej trasie.

Drugi bis już bez żadnych niespodzianek. Why Can’t I Be You? na razie zostało stałym punktem tego bisu. Smith tym razem wybrał t-shirt ze słynnym ujęciem Marylin Monroe.