W PIERWSZYM RZĘDZIE: Zobacz fragmenty koncertu The Cure w Columbii [VIDEO]

W tym tygodniu zakończy się północnoamerykańska trasa The Cure. Wydaje się, że coraz mniej może nas zaskoczyć. Ale Smith po raz kolejny postanowił zabawić się w Mistrza Miksowania.

Merriweather Post Pavillion, to miejsce położone jest niedaleko Waszyngtonu, stolicy Stanów Zjednoczonych. W stanie Maryland. Jest również blisko Baltimore, tak więc Smith postanowił puścić oko do mieszkańców tego miasta. Koszulkę z wczorajszego koncertu sponsorował serial The Wire, którego bohaterem jest Omar – bohater z koszulki.

To był piąty koncert w tej hali. Pierwszy raz The Cure wystąpili tutaj w 1986 roku, w czasie „The Beach Party Tour”. A co do miksowania. Burn pojawił się już jako czwarty utwór. Dziesiąty raz zagrano The Last Day Of Summer.

W pierwszym bisie po raz czwarty postawiono na Trójcę z Disintegration. Za to w drugim bisie niespodzianka. Po Lullaby zagrano … Fascination Street. To pierwszy taki przypadek na tej trasie. Był to też pierwszy raz na tej części trasy, że zespół zagrał aż siedem utworów z jednego z najpopularniejszych krążków The Cure. A w ramach żartu, najsłynniejszy utwór Smitha i spółki, „Friday I’m in Love” zapowiedziano jako „kolejną nową piosenkę”.