Posłuchaj „A Strange Play”, czyli kolejnego już tribute albumu dla The Cure [AUDIO]

Kontynuujemy przegląd najnowszych tribute albumów dla The Cure. Tym razem druga część wydanego w 2014 „A Strange Play”.

„W świecie nowoczesnego rocka – czytamy w oficjalnej notce promocyjnej albumu – The Cure jest jasnym źródłem kreatywności i inspiracji. Przez ponad cztery dekady ta legendaryczna brytyjska grupa, prowadzona przez enigmatycznego Roberta Smitha, była synonimem przełomowych dokonań w muzyce alternatywnej, post-punkowej i gotyckiego rocka. Chociaż muzyka The Cure często niesie ze sobą nutkę melancholii, ich fascynujące melodie podniosły na duchu i zmotywowały tysiące fanów na całym świecie.

W listopadzie 2014 roku wytwórnia Alfa Matrix album album w hołddzie dla The Cure zatytułowany „A Strange Play – An Alfa Matrix Tribute To The Cure”. Po dziewięciu latach mamy ogromną przyjemność przedstawić świeży, drugi album tej serii, który obejmuje wykonawców electro, synth pop, EBM z naszej wytwórni, ale także zespoły bardziej zorientowane na cold wave, post-punk i gothic rock z naszej dywizji Spleen+.

I podczas gdy wszyscy cierpliwie czekamy na coraz bardziej opóźnione wydanie nowego albumu (lub albumów) The Cure, pozwólmy cieszyć się coverami zebranymi na tej kompilacji, ponownie odkrywając niesamowitą dyskografię zespołu poprzez interpretacje klasycznych przebojów, ale także bardziej mrocznych utworów ze stron B singli.

Zespół The Cure był, jest i będzie nadal głównym wpływem i odniesieniem, świadomym lub nie, dla wielu artystów undergroundowych i miłośników muzyki. Mamy nadzieję, że razem z nami ponownie odkryjecie ich w sposób, którego się nie spodziewaliście, przemierzając ogromny katalog Zespołu w różnych krajobrazach dźwiękowych, zawsze pozostając wiernym ich ciemniejszemu brzmieniu.”