Nowy singiel, nowej supergrupy Lola Tolhursta

Lol Tolhurst, były perkusista Siouxsie and the Banshees – Budgie, oraz producent Jacknife Lee połączyli siły, tworząc nowy supergrupę i zaprezentowali swój debiutancki singiel „Los Angeles”, w którym gościnnie występuje James Murphy z LCD Soundsystem.

Dziś, w poniedziałek, 24 lipca, trio podzieliło się też szczegółami swojego debiutanckiego albumu o tytule „Los Angeles”, który ukaże się w listopadzie nakładem wytwórni Play It Again Sam. Na płycie pojawią się gościnnie Bobby Gillespie z Primal Scream, The Edge z U2, awangardowy artysta działający na rzecz praw obywatelskich – Lonnie Holley, Mary Lattimore, Arrow de Wilde z Starcrawler oraz Mark Bowen z IDLES. Pierwszy, tytułowy kawałek z albumu, w którym udział bierze James Murphy – prezentuje ciemną stronę miasta, która „pożera swoje dzieci” w walce o przetrwanie.

Tolhurst i Budgie, którzy po raz pierwszy spotkali się w 1979 roku, gdy The Cure koncertowali z The Banshees. Zawsze marzyli o współpracy, odnaleźli się w Los Angeles na długo przed współpracą z Jacknife Lee. Z czasem, samo miasto stało się inspiracją dla ich piosenek.

„Wybraliśmy odpowiednich ludzi,” mówi Tolhurst o zaproszonych gościach. „Daliśmy im pełną swobodę. To oni napisali wszystkie teksty – oprócz „Train With No Station”, który nagrałem razem z moim synem – odpowiadając na to, co muzyka w nich wywołała. W jakiś sposób udało nam się stworzyć bardzo spójny album.

„Powiedzieliśmy, że musi się nazywać „Los Angeles”, ponieważ opowiada o miejscu, w którym go stworzyliśmy i naszych doświadczeniach w tym mieście.”

Opowiadając o swoim czasie jako mieszkaniec Los Angeles, Tolhurst powiedział: „Mieszkam tutaj niemal 30 lat, i moje doświadczenia były zupełnie inne niż innych ludzi. Wielu przyjeżdża tu, aby zobaczyć blask i blichtr, być może odkryć i odnieść sukces, ale też może zostać odkrytym i zniszczonym, albo po prostu zniszczonym. Ja przyjechałem tutaj i znalazłem akceptację i miłość, których wcześniej nie miałem. Znalazłem społeczność, której potrzebowałem, aby być tym, kim jestem. Teksty piosenek opowiadają o różnych aspektach życia w Los Angeles lub o przeżywaniu pandemii. Nienawidzę używać terminu „album koncepcyjny”, ale jest w tym pewien koncept. To jest historia.”

 1. This Is What It Is (To Be Free) [with Bobby Gillespie]
 2. Los Angeles [with James Murphy]
 3. Uh Oh [with Arrow de Wilde and Mark Bowen (IDLES)]
 4. Ghosted At Home [with Bobby Gillespie]
 5. Train With No Station [with The Edge]
 6. Bodies [with Lonnie Holley and Mary Lattimore]
 7. Everything And Nothing
 8. Travel Channel [with Pam Amsterdam]
 9. Country of the Blind [with Bobby Gillespie]
 10. The Past (Being Eaten)
 11. We Got To Move [with Isaac Brock]
 12. Noche Ocsura [with The Edge]
 13. Skins [with James Murphy]

Album „Los Angeles” ukaże się 3 listopada 2023.