Buenos Aires kopiuj wklej

Pierwszy występ The Cure w Buenos Aires, i w ogóle w Ameryce Południowej odbył się w 1987 roku, trzydzieści sześć lat temu. Od razu zagrali dwa koncerty. Oprócz emocji muzycznych były też emocje związane z przepychankami między fanami a ochroną. To w czasie pierwszej nocy. Podczas drugiego koncertu agresja częsci fanów skierowana była w stronę Zespołu. Najprawdopodobniej w czasie Play For Today, Porl zszedł ze sceny, a 10.15 Saturday Night zostało przerwane przez Smitha, by skierować do publicznośći parę ostrych słów. Z tego powodu koncert zostal też skrócony.

Kolejny raz Zespół powrócił do Buenos Aires dziesięć lat temu, w czasie trasy LATAM2013. Niektórzy fani pewnie cały czas czekają na dokument Tima Pope’a, który był wtedy nagrywany.

Jeszcze wracając na chwilę do innych koncertów. Smith podobnie jak w czasie poprzedniej trasy stara się ubierać koszulki nawiązujące do miejsc, w których grają. I tak w Meksyku występował w koszulce z logo Mistrzostw Świata w 1970 roku. W Limie wystąpil za to w koszulce przedstawiającej kota ze słynnego płaskowyżu Nazca. W Buenos Aires na koszulce widniało „Słońce majowe” znane m.in z argentyńskiej flagi, tyle, że z pomalowanymi szminką ustami.

Oto pelen zestaw zagrany w czasie Festiwalu Primavera:

1. Alone
2. Pictures of You
3. High
4. Lovesong
5. And Nothing Is Forever (z fragmentem „I Started A Joke” Bee Gees pod koniec wykonania)
6. Burn
7. Fascination Street
8. A Night Like This
9. Push
10. Inbetween Days
11. Just Like Heaven
12. At Night
13. Play for Today
14. A Forest (z fragmentem „Death Of The Celts” Iron Maiden pod koniec utworu)
15. Shake Dog Shake
16. From the Edge of the Deep Green Sea
17. Endsong 

Bis 1:
18. It Can Never Be The Same
19. Want
20. Plainsong
21. Disintegration

Bis 2:
22. Lullaby
23. The Walk
24. Friday I’m In Love
25. Close To Me
26. Why Can’t I be You?
27. Boys Don’t Cry

Cały koncert możecie obejrzeć tutaj. Tego dnia festiwalu wystąpili również m.in. Roisin Murphy czy Slowdive. Następny koncert The Cure odbędzie się w Montevideo, w Urugwaju.