Gitara Roberta Smitha na aukcji

„Uwaga fani The Cure! Wylicytujcie kawałek muzycznej historii z 2021 roku – model gitary sygnowanej przez Roberta Smitha RS-1000 Stage Artist Edition z serii Schecter Diamond. Ten ikoniczny instrument, podpisany przez samego Roberta Smitha, został użyty podczas hipnotyzującego występu The Cure na Hollywood Bowl w maju 2023 roku, w ramach trasy „Shows of a lost world”.

Z imponującym czarnym wykończeniem i urokliwymi inkrustacjami księżyca i gwiazd, ta gitara nie tylko świadczy o wpływowym muzycznym dziedzictwie Roberta Smitha, ale także jest arcydziełem wizualnym. Na korpusie gitary znajduje się podpis legendy, świadczący o wyjątkowym momencie w historii rocka. Dzięki unikalnym modyfikacjom, takim jak przyklejone pokrętła regulacji tonów i naklejki świecące w ciemności na pokrętle regulacji głośności i na gryfie, uchwyciła ona istotę eterycznej obecności na koncertach The Cure.

Zamknięta w oryginalnym futerale, ta gitara jest znakiem dla kolekcjonerów i fanów, oferując rzadką okazję do połączenia się z muzyką i duchem The Cure. Poprzez udział w tej aukcji, wesprzecie także MusiCares i ich niezbędną pracę na rzecz społeczności muzycznej. Nie pozwólcie, aby ta jednorazowa szansa Wam umknęła!” – czytamy w notce domu aukcyjnego Julien’s z Beverly Hills w Kaliforni.

Jeżeli jesteście gotowi wydać przynajmniej 10,000 dolarów, a tyle wynosi oferowana kwota w momencie pisania tego artykułu, to zapraszamy na stronę: https://www.julienslive.com/lot-details/index/catalog/476/lot/216824/Cure-Robert-Smith-Stage-Played-And-Signed-Schecter-Acoustic-Guitar