The Cure na Jazzowo

25 kwietnia pojawil sie album z coverami utworów The Cure w wersjach jazzowych. „Kibick’s Cure” Pierricka Pedrona zawiera 9 wlasnych interpretacji Cure’owych piosenek.

Urodzony w Saint-Brieuc (Côtes d’Armor) w 1969 roku, saksofonista altowy Pierrick Pedron odkrył jazz w wieku szesnastu lat gdy uczeszczal do szkoły muzycznej. Podczas studiów, w 1996 roku wygrał konkurs na festiwalu La Défense, w duecie z Artaud Duo-Blanchet. Po powrocie do Francji ze stazu w Nowym Jorku, w 2000 roku nagral swój pierwszy album jako lider grupy Cherokee. Rok pózniej Pierrick Pedron założył własny kwartet i w którego sklad wchodza Grailler Michel oraz Lionel i Stéphane Belmondo.

Nie jest to pierwszy „tribute album” w karierze Pedrona. W zeszlym roku ukazala sie plyta poświęcona muzyce jego innego ulubionego artysty, Theloniousa Monka zatytulowana „Kubic’s Monk”. Wydana kilka dni temu najnowsza „Kubic’s Cure” jest juz do kupienia/pobrania m.in. na Amazon, tam tez posluchacie jej fragmentów. W Polsce plyte mozna zamówic za 57.50PLN w sklepie Fabryka.pl.

kubics cure