Radio Zet Gold przypomniało hit The Cure

W ubiegły piatek (a jakze!), Bogdan Fabianski w „Historii Najwiekszych Przebojów Wszech Czasów” emitowanej w Radiu Zet Gold przypomnial ogólnie znana ciekawostke zwiazana z powstaniem utworu „Friday I’m In Love”. Bardzo załujemy, ze nie posiadamy wersji audio, a najlepiej wideo audycji Pana Bogdana. Zadowolic sie musimy wiec tym, co znalezlismy na stronach Radia Zet Gold:

„Tym razem w „Historii Największych Przebojów Wszech Czasów” Bogdan Fabiański przypomniał utwór „Friday I’m in Love”. Piosenkę wylansował brytyjski zespół The Cure.

Piosenka „Friday I’m in Love” powstała w 1992 roku. Utwór pochodzi z 9. albumu studyjnego zespołu The Cure zatytułowanego „Wish”. Płyta ukazała się 21 kwietnia 1992 roku. Pochodzą z niej takie utwory jak: „A Letter to Elise”, „High” czy „From the Edge of the Deep Green Sea”. Singiel „Friday I’m in Love” wyprodukowali David M. Allen i grupa The Cure.

Robert Smith w czasie komponowania utworu był przekonany, że już gdzieś słyszał tę melodię i z pewnością ją ukradł. Artysta wpadł w paranoję i zaczął dzwonić do wszystkich i pytać, czy piosenka z czymś im się kojarzy. Wszyscy stwierdzili jednak, że to zupełnie nowa kompozycja. Singiel dotarł do 6. miejsca brytyjskiej listy przebojów i 18. pozycji w Stanach Zjednoczonych.”

Jest to dobra okazja, zeby zaprezentowac niedawno zamieszczony na oficjalnym profilu The Cure na YouTube klip do tego utworu, zarejestrowany w programie CD:UK, a wyemitowany po raz pierwszy 10 listopada 2001 w brytyjskiej telewizji itv.

źródło: zetgold.pl; youtube.com