Na początek trasy dwa premierowe utwory!

Przed chwilą zakończył się pierwszy koncert tegorocznej trasy. 28 zagranych utworów, wśród których nadal zabrakło tych z Bloodflowers, ale nie tylko. Na tej trasie trzeba się jednak przyzwyczaić, że koncerty nie będą trwać ponad trzech godzin, a „jedynie” 2,5. Stąd brak też takich pewniaków jak Lullaby, Pictures Of You, czy… Friday I’m In Love. Już dzisiaj w nocy przekonany się, jak zespół będzie rotował podczas kolejnych koncertów. Wieczór zdominowały utwory z płyty Wish (6), Seventeen Seconds (4) i The Top (4) – te dwie ostatnie głównie dzięki bisom.

Niespodzianek było kilka. All I Want zagrany po raz pierwszy od… 1987 roku, Burn – po raz drugi w historii i oczywiście dwa premierowe utwory. Pierwszy nosi tytuł Step Into The Light, a drugi It Can Never Be The Same.

Zgodnie z zapowiedzią, koncert można było śledzić na stronie thecure.pl. Dla tych, którzy nie odważyli się spędzić pół nocy przed komputerem zapis całej relacji dostępny jest tutaj: thecure.pl/relacja-live-orleans-lakefront-arena/ Oprócz suchej set-listy pojawiały się tam na żywo zdjęcia i filmy nagrane przez fanów. Można było także znaleźć linki do bezpośredniego streamingu koncertu dzięki aplikacji Periscope. A na sam koniec pojawił się pierwszy z premierowych utworów. Tempo najszybsze, ze wszystkich dotychczasowych relacji w historii. Takie czasy.

Poniżej oba premierowe utwory i pełna setlista.

***

***

OPEN
ALT.END
ALL I WANT
PUSH
IN BETWEEN DAYS
FROM THE EDGE OF THE DEEP GREEN SEA
STEP INTO THE LIGHT
SLEEP WHEN I’M DEAD
A LETTER TO ELISE
HIGH
THE WALK
LOVESONG
JUST LIKE HEAVEN
TRUST
WANT
THE HANGING GARDEN
ONE HUNDRED YEARS
END

AT NIGHT
M
PLAY FOR TODAY
A FOREST

DRESSING UP
PIGGY IN THE MIRROR
SHAKE DOG SHAKE
GIVE ME IT

BURN

IT CAN NEVER BE THE SAME

***

***

***

Ponad godzina koncertu zarejestrowana pod samą sceną…