Eins. Zwei. Boys don’t cry!

To nie był zwyczajny koncert. Po raz pierwszy patrząc na zestaw piosenek zagranych, autor nie mógł uwierzyć w to co widzi.

To podsumowanie miało wyglądać zupełnie inaczej, skupić się bardziej na statystykach, ale The Cure po raz kolejny udowodniło, że nie można ich zaszufladkować, przewidzieć co zagrają, w jakiej kolejności.

Początek koncertu we Frankfurcie – piorunujący, rozpoczęli od Shake Dog Shake. Za chwilę zmiana nastroju – alt.end. Kolejny zwrot – All I Want. Potem dwa w miarę lżejsze kawałki, Push i Inbetween days. Ale już za chwilę – Step Into The Light. Następnie udaliśmy się do Japonii za sprawą Kyoto Song. A Night Like this, po którym kolej na singlowe Lovesong i Just Like Heaven.

Dalej kolejna niespodzianka – If Only Tonight We Could Sleep – dopiero drugi raz w Europie, a potem szok – Burn! Po raz pierwszy zagrany w podstawowym zestawie, a nie w bisach. Ciąg dalszy zabójczej końcówki w postaci From The Edge Of The Deep Green Sea, One Hundred Years i tradycyjnie kończącego zestaw rozpoczynający się od SDS – Give Me It.

Pierwszy bis – to piosenki z Seventeen seconds – najpierw At Night, potem M, Play For Today – nawet można było usłyszeć publiczność, i kończący A Forest.

Drugi bis – Dezintegracyjny: najpierw Pictures Of You, a później Lullaby i Fascination Street. A na koniec – Never Enough.

Trzeci, ostatni bis to już klasycznie piosenki pop. Najpierw The Walk, potem kolejna niespodzianka – Freakshow! To kolejna premiera na europejskiej części  tegorocznej trasy. Następnie Friday I’m in Love. Kolejnym utworem był tytułowy Boys Don’t Cry. Jako przedostatnie zabrzmiało Close To Me. A cały koncert tradycyjnie już zakończył się Why Can’t I be You?

Poniżej przedstawiamy wszystkie utwory zagrane we Frankfurcie:

***

Shake Dog Shake,
alt.end,
All I Want,
Push,
Inbetween Days,
Step into the Light,
Kyoto Song,
A Night Like This,
Lovesong,
Just Like Heaven,
If Only Tonight We Could Sleep,
Burn,
From the Edge of the Deep Green Sea,
One Hundred Years,
Give Me It

At Night,
M,
Play for Today,
A Forest

Pictures of You,
Lullaby,
Fascination Street,
Never Enough,

The Walk,
Freakshow,
Friday I’m in Love,
Boys Don’t Cry
Close To Me
Why Can’t I Be You?

***

Cały czas spływają do nas nagrania z Łodzi. Za wszystkie dziękujemy! Mimo wszystko ciągle apelujemy – jeżeli Ty lub Twój znajomy nagrywaliście jakieś piosenki w Atlas Arenie, lub nagrywaliście to co działo się przed halą, lub w hali (np. gadżety okołokoncertowe), to zgłoście się do nas. Stwórzmy razem Multicam z Łodzi! Obecny status z informacją, których nagrań potrzebujemy najbardziej można zobaczyć na stronie http://www.thecure.pl/multicam

***

Prosimy Was o przysyłanie swoich tekstów, a w szczególności RELACJI Z KONCERTÓW, a także wycinków z prasy i wszystkiego, co dotyczy The Cure Tour 2016 do nas, na adresy, które znajdziecie w zakładce thecure.pl/kontakt

***

Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…