Zobaczyć The Cure w Paryżu i umrzeć

Żyjecie? Dzięki linkowi zamieszczonemu na naszym facebookowym profilu facebook.com/thecurepl wszyscy mieliśmy okazję przeżywać koncert The Cure na żywo z Paryża… Tak jak przewidywaliśmy, zespół nie potraktował Paryża wyjątkowo. Ten kto spodziewał sie np. Subway Song na otwarcie koncertu może czuć się zawiedziony.

Przypomnijmy, że Robert Smith i spółka mają spory sentyment do Paryża. Francja to jedno z pierwszych państw, które miały okazję gościć The Cure najwcześniej. Można powiedzieć, że praktycznie każda większa trasa koncertowa musi zawitać nad Loarę. Tutaj również nagrano słynne koncertowe nagrania: Paris, In Orange, a fragmenty z francuskich koncertów znalazły się na DVD – Festival 2005.

Cały czas czekamy na oficjalne wydanie szczególnego koncertu z Paryża w 2008 roku.

Z ciekawostek możemy podać następujące fakty:

To pierwszy raz, w czasie europejskiej części trasy, kiedy All I Want jest zagrane już jako drugi utwór wieczoru i pierwszy raz, gdy w ogóle jest grany gdy koncert rozpoczyna się od Open.
Pierwszy raz od Mediolanu zagrali więcej niż 16 piosenek w głównym zestawie. Zagrali ich 17.

Z rzadziej zagranych utworów, można było usłyszeć Primary, Before Three i Trust.

Z setlisty, która wyciekła po koncercie, okazało się, że The Cure zmienili jeden utwór – mieli zagrać Want, a zamiast tego zagrali Play For Today. Dodatkowo opuścili jeden kawałek – tzn. nie zagrali The Catterpillar.

Poniżej przedstawiamy cały zestaw zagrany podczas koncertu:

Tape
Open
All I Want
Push
Inbetween Days
Primary
Pictures of You
High
Lovesong
Before Three
A Night Like This
The Walk
Just Like Heaven
Trust
From the Edge of the Deep Green Sea
The Hungry Ghost
One Hundred Years
End

It Can Never Be the Same
Burn
Play for Today
A Forest

Lullaby
Fascination Street
Never Enough
Wrong Number

The Lovecats
Hot Hot Hot
Friday I’m in Love
Boys Don’t Cry
Close to Me
Why Can’t I Be You?

***

***

Koncert w Łodzi był dla nas szczególnym wydarzeniem. Stwórzmy razem Multicam z Łodzi! Jeżeli jeszcze macie wątpliwości czy przysłać nam swoje filmiki, to obejrzyjcie poniższy film:

Jeżeli Ty lub Twój znajomy nagrywaliście jakieś piosenki w Atlas Arenie, lub nagrywaliście to co działo się przed halą, lub w hali (np. gadżety okołokoncertowe), to zgłoście się do nas. Obecny status z informacją, których nagrań potrzebujemy najbardziej można zobaczyć na stronie http://www.thecure.pl/multicam

***

Prosimy Was o przysyłanie swoich tekstów, a w szczególności RELACJI Z KONCERTÓW, a także wycinków z prasy i wszystkiego, co dotyczy The Cure Tour 2016 do nas, na adresy, które znajdziecie w zakładce thecure.pl/kontakt

***

Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…