Out Lines – nowy projekt wokalisty The Twilight Sad

W posiadłości Easterhouse w Glasgow znajduje się centrum artystyczne oferujące całoroczny program spektakli, muzyki i sztuk wizualnych. To tutaj James Graham, znany już nam z zespołu The Twilight Sad oraz Kathryn Joseph spotkali się na serię wywiadów z ludźmi, którzy uczęszczali do „Platform”. Zebrali to wszystko w tekstach, a muzykę napisał producent Marcus Mackay, który dołączył do zespołu jako perkusista.

Debitancki „Conflats” ukazał się w październiku, a James mówiąc o tworzeniu albumu, opisał wywiady z ludźmi jako: „Jedna z najbardziej stresujących sytuacji, w których możesz się znaleźć podczas pisania muzyki. Ci ludzie przyszli i nie powstrzymali się, mówili nam wszystko. Tak po prostu sami z siebie”.

Kathryn dodała: „Niektóre z tych opowieści były smutne, ale byli to tak silni, wspaniali ludzie, dzięki czemu pisanie utworów było o wiele łatwiejsze niż myślałam”.

Out Lines otwierali kilkukrotnie koncerty Mogwai, obecnie jeżdzą po Wielkiej Brytanii. A Jamesa Grahama zobaczymy z jego rodzimym The Twilight Sad 7 lipca podczas wielkiego koncertu The Cure w Hyde Parku w Londynie.

Poniżej wczorajszy występ Out Lines w Bristolu.