MGT a’la Cure

Zgodnie z naszą wcześniejszą zapowiedzią, od 15 lutego można posłuchać singla zatytułowanego The Assembly Line zmiksowanego przez Lola Tolhursta i Pearla Thompsona, czyli członków założycieli The Cure.

Jak powiedzieli muzycy, ucieszyli się, że mogli dodać swoje blaski i cienie do nowego albumu MGT. Dodali również enigmatycznie, że w ten sposób „rozgrzewali się” przed czekającymi ich dalszymi przygodami w tym roku.

MGT z kolei byli zachwyceni możliwością współpracy z legendami, muzykami którzy byli ich wielką inspiracją. Instrumentacje Lola i Pearla były bardzo „Curesque”. Mark Thwaite zachwycał się, że mieli w studio 50% pierwotnego i oryginalnego składu The Cure. Ashton Nyte dodał, że jest długoletnim fanem The Cure i było prawdziwym błogosławieństwem, że Lol i Pearl mogli dodać swojej magii do ulubionego utworu artysty z tego albumu. Był on bardzo wdzięczny obu muzykom.

Dodatkiem do remiksu jest strona b, czyli utwór All the broken things (Lol Tolhurst mix). Lol był bardzo szczęśliwy mogąc zremiksować ten utwór, który wydaje mu się bardzo piękny.

 

MGT to Mark Gemini Thwaite i Ashton Nyte – gitarzyści sesyjni, którzy grali z takimi zespołami jak The Mission, Peter Murphy, Gary Numan czy Tricky.