The Cure w obrazkach

Ponad dwadzieścia lat kariery, mnóstwo intrygujących płyt sprzedanych w łącznym nakładzie przeszło 27 milionów egzemplarzy i kultowa pozycja. także wśród wielu polskich fanów. A wszystko to dotyczy grupy The Cure.

Robert Smith i jego ekipa niedawno podsumowali dotychczasową działalność albumem ze swymi największymi przebojami (jesł także wersja dwupłytowa z bonusowym krążkiem, na który trafiły akustyczne wersje niektórych utworów).

Wybór jest bardzo reprezentatywny. ale komu tego mało, ten może zaopatrzyć się także w DVD. Na tym krążku jest 16 klasycznych już teledysków The Cure – od „Boys Don’t Cry” po… “Wrong Number” uzupełnionych dwoma bardzo udanymi, premierowymi – “Cut Here” i .. “Just Say Yes”.

Do tego dorzucono jeszcze akustyczny set z sześcioma nagraniami: “A Forest”, “The Lovecats”, ..Close To Me”, „Lullaby”, “Friday I’m In Love” oraz… “Just Say Yes”.

Trzeba przyznać, że akustyczny sprawdzian atrakcyjności tych utworów wypada bardzo dobrze. Dla fanów The Cure ten DVD to “lektura obowiązkowa”, dla pozostałych okazja do zapoznania się z filmografią bardzo oryginalnego zespołu, zwłaszcza, że chodzi o ciekawe artystycznie teledyski, z których wiele nie pojawiało się w polskiej telewizji. Dodatkowa pochwała należy się za sześciokanalowy dźwięk, który nieczęsto bywa używany na składankach teledysków.

 

Recenzja ukazała się w „Gazecie codziennej – Nowości”.
Podziękowania dla Sławka za udostępnienie materiałów.