Dwadzieścia lat temu spotkaliśmy się w Sopocie. Curiosity zachwycili

Gdzie byliście 21 kwietnia 2001 roku? O ile pamiętny koncert w Łodzi zgromadził nie tylko fanów The Cure, to na imprezę jaka odbyła się rok później w Sopocie zjechali już tylko ci najbardziej zagorzali. Nie było w tym dniu innego miejsca wypełnionego tak wspaniałą muzyką i gromadą przyjaciół. W tamten sobotni wieczór w Sopocie zabrakło chyba tylko samego solenizanta?

„Międzynarodowy Zlot Fanów The Cure jest największą coroczną imprezą tego typu w Polsce, a w tym roku prawdopodobnie również w całej Europie – spodziewamy się około 700-1000 fanów (…) Mamy przyjemność poinformować, że podczas tegorocznej imprezy gościem specjalnym będzie zagraniczna gwiazda – belgijski zespół CURIOSITY.” – można było przeczytać w zapowiedziach.

Curiosity zachwycili. „Sala zadymiona papierosowym dymem i wszechobecny zapach piwa dawały specyficzny klimat tego klubowego grania. Wczułem się w ten klimat. Pomyślałem, że Robert, Lol i Michael w takich właśnie warunkach klubowych zaczynali swoją karierę. Zamykam oczy i czuję się jak na koncercie The Cure.” – napisał w swojej relacji z imprezy Mariusz Odelga.

Zlot zorganizował Maciej Herman. Poniżej prawie 2-godzinne nagranie z imprezy zarejestrowane przez Tais.