W PIERWSZYM RZĘDZIE: Zobacz fragmenty koncertu The Cure z Hamburga [VIDEO]

W Hamburgu rozpoczęła się niemiecka część trasy The Lost World 22. Jest to również kolejny maraton – trzy koncerty pod rząd.

Koncert w Hamburgu został zadedykowany przez Rogera O’Donnella Yuriyowi Kerpatenko – ukraińskiemu dyrygentowi, który został zastrzelony przez Rosjan, za odmowę wzięcia udziału w koncercie w „wyzwolonym” Chersoniu.

Zespół rozpoczął od Alone, a potem nastąpiła dawka Dezintegracji. Wygląda też na to, że życzliwe przyjęcie „And Nothing is Forever” sprawiło, że jest to stały punkt zestawu granych utworów. Podobnie zresztą jak Cold. Pozostałe utwory wybrzmiewały w różnych konfiguracjach, czy to w zestawie głównym, czy też w ramach bisów.

Ciepłe temperatury, które można było zaobserwować w większości Europy, zaowocowały tym, że jako pierwszą piosenkę na bis, The Cure zagrali The Last Day Of Summer. W ten sposób kolejny utwór z Bloodflowers został zagrany w czasie tej trasy. Zagrano również The Figurehead, At Night i Charlotte Sometimes. W drugim bisie, czyli Greatest Hits nie było już żadnych niespodzianek.

fot. Thorsten Ahlf