Amsterdamskie (tylko) trzy życzenia

Czy wiecie jaki album obchodzi w tym roku swoje trzydziestolecie? Czy jest to może Disintegration, z której zagrano utwory 167 razy w czasie tej trasy. A może The head on the door – 147 razy. Lub Seventeen seconds – 91 razy? Miłośników Wish, bo właśnie tę płytę wydano w 1992 roku, Smith is spółka można powiedzieć, że olewają w czasie tej trasy.

Jest to mocno zaskakujące i zastanawiające. Przecież dzisiaj wyszła wersja Deluxe, która miała całkiem sporo różnych wersji. Łącznie z jedną gdzie była dostępna reedycja Lost wishes – kasety z moim ukochanym Off to sleep. Strony b singli, to między innymi This twilight garden, Halo, czy The big hand – przepiękne utwory.

Nie ukrywam, że chociażby ze względu na to, że po dzisiejszym koncercie Robert Smith ma brać udział w Twitterowym listening party, miałem nadzieję, że zespół zagra więcej utworów z tej płyty. Nie liczyłem, że zagrają b-side’y, ale takie High, które grali do tej pory zagrali 300 razy, lub Open (247) czy End (255), mogły spokojnie znaleźć się w zestawie niderlandzkim.

I mnie osobiście The Cure zawiodło wyborem piosenek na koncert w Ziggo Dome w Amsterdamie.

Owszem, zagrali po raz czwarty Trust. Nie pominęli From the edge of the deep green sea, a w drugim bisie fani szaleli przy Friday I’m in love. Ale licznik utworów zatrzymał się na liczbie trzy. Paradoksalnie, piosenek z Disintegration można było usłyszeć aż sześć.

Tak tylko dla porządku wspomnę, że z rzadziej granych utworów zagrano The figurehead (Chinese art and Amsterdam girls) – dziesiąty raz. A w bisie pierwszym Prayers for rain – po raz dziewiąty.

Oto pełen zestaw zagrany dzisiaj w Amsterdamie:

 1. Alone
 2. Pictures of you
 3. A night like this
 4. Lovesong
 5. And nothing is forever
 6. Trust
 7. A fragile thing
 8. Burn
 9. The figurehead
 10. At night
 11. A strange day
 12. Push
 13. Play for today
 14. A forest
 15. Shake dog shake
 16. From the edge of the deep green sea
 17. Endsong

Bis 1

 1. I can never say goodbye
 2. Plainsong
 3. Prayers for rain
 4. Disintegration

Bis 2

 1. Lullaby
 2. The walk
 3. Friday I’m in love
 4. Close to me
 5. Inbetween days
 6. Just like heaven
 7. Boys don’t cry

W niedzielę koncert w Lievin.