Ćwierć wieku temu Robert Smith uratował South Park [VIDEO]

Robert Smith: „Przysłano mi faksem scenariusz, ale tylko z moją rolą. Desperacko próbowałem się domyślić, o czym może być ten odcinek, ale bezskutecznie. Nie miałem pojęcia, że czekała mnie walka z Barbarą Streisand w obronie przyszłości South Parku!”.

W tym odcinku Cartman znajduje starożytny trójkąt, który chce zdobyć Streisand – przemieniona w Mecha-Streisand — ponieważ dzięki niemu zdobędzie moce, które umożliwią jej opanowanie całego świata. Na końcu odcinka Kyle wykrzykuje: „Disintegration to najlepszy album wszech czasów!”.

„Byłem chyba tak samo zdumiony, kiedy usłyszałem to po raz pierwszy, jak wszyscy inni — powiedział Robert. — Podejrzewałem, że robią sobie jaja, ale to bardzo miłe usłyszeć, jak mówią, że Disintegration jest najlepszym albumem, jaki kiedykolwiek został nagrany. Pomyślałem, że to naprawdę słodki moment dla mnie… jak powiedziałby Carlton!”.

Odcinek „Mecha-Streisand” z gościnnym udziałem Roberta Smitha miał swoją premierę 18 lutego 1998 roku. Poniżej do obejrzenia w wersji z polskimi napisami.