Ticketmaster nadal zawyża ceny a Robert Smith ponownie żąda wyjaśnień

Robert Smith ponownie zażądał wyjaśnień od sieci Ticketmaster tym razem dotyczących „dziwnych, zbyt drogich” cen bileów „w cenie nominalnej”. Wcześniej skrytykował on firmę za nakładanie opłat za wejściówki, które kosztowały czasami więcej niż one same. Pisaliśmy o tym na The Cure PL w kilku poprzednich artykułach.

Tym razem problem pojawił się w związku z odkryciem przez fanów, że niektóre bilety oznaczone przez Ticketmaster jako „w cenie nominalnej” kosztują znacznie więcej niż te standardowe, a już na pewno więcej niż bilety w cenach z początku sprzedaży. „PYTAM O DZIWNE, ZBYT DROGIE BILETY W CENIE NOMINALNEJ, KTÓRE POJAWIAJĄ SIĘ TU I TAM… X” – napisał Smith na Twitterze we wtorek (28 marca).

Jeden z fanów od razu skomentował jego słowa, zamieszczając zrzut ekranu dwóch biletów „w cenie nominalnej”, które kosztowały niemal 1400 dolarów każdy. „To szaleństwo” – odpowiedział inny użytkownik. „Ja kupiłem prawie takie samo miejsce w Toronto za 160. To około 115 dolarów amerykańskich!!!”

Na stronie Ticketmastera, wymiana wejściówek w cenie nominalnej jest definiowana jako „miejsce, gdzie fani mogą sprzedawać swoje bilety innym po cenie nominalnej”.

The Cure planują pierwszą trasę koncertową w USA i Kanadzie od siedmiu lat i chcieli zapewnić uczciwe i proste kupowanie biletów dla swoich fanów, rezygnując z dynamicznego ich wyceniania i zabezpieczając się przed szarżującymi spekulantami za pomocą biletów na okaziciela. Jednak gdy sprzedaż ruszyła w połowie marca, fani byli rozczarowani, gdy okazało się, że Ticketmaster nałożył na bilety wysokie opłaty, które niejednokrotnie przewyższały cenę samych biletów.

Po tym Smith ponownie ostro skrytykował Ticketmastera na Twitterze, pisząc, że jest „TAK SAMO ZNIESMACZONY, JAK WY WSZYSCY, WYSOKOŚCIĄ 'OPŁAT’ NAKŁADANYCH PRZEZ TICKETMASTER”, obiecując jednocześnie zbadanie, co poszło nie tak. Niedługo potem ponownie skorzystał ze swoich mediów społecznościowych, aby ogłosić, że Ticketmaster będzie oferował zwroty pieniędzy oraz obniżkę opłat.

Tournee rusza 10 maja w Nowym Orleanie a zakończy się na początku lipca w Miami. W jego trakcie Zespół m.in trzykrotnie wystąpi w Hollywood Bowl oraz trzykrotnie w Madison Square Garden.

Bilety na wszystkie koncerty, poza wyjątkami o których piszemy powyżej, rozeszły się już w przedsprzedaży.