Nowości (?) w Nowym Orleanie

Niedawno zakończył się pierwszy koncert na amerykańskiej części trasy Shows of the Lost World. The Cure zagrali w Nowym Orleanie, w amerykańskim stanie Luizjana. Miasto to znane jest z najlepszych klubów jazzowych, pochodu z okazji „Mardi Gras” – czyli naszego Podkoziołka/Tłustego Wtorku, a także… voodoo.

Tym razem czarodzieje voodoo nie zrobili krzywdy nikomu z zespołu i wszyscy członkowie weszli na scenę około godziny 20.15 lokalnego czasu.

The Cure zaczęli od (prawie) nowości – bo pierwszy raz na ziemi amerykańskiej zagrali „Alone”. Potem standardowy zestaw grany wiele razy w Europie. Też z po raz pierwszy zagranymi w Stanach Zjednoczonych utworami z „Songs of the Lost World”. Z ciekawostek, zagrano między innymi „A Fragile Thing”, które pod koniec europejskiej trasy było pomijane.

I gdy wydawało się, że dla fanów, którzy byli na koncertach w Europie, nie będzie absolutnie żadnej nowości, The Cure w bisach po raz kolejny zaskoczyło.

Najpierw po „I can never say goodbye” po raz pierwszy od 1987 roku zabrzmiało „A thousand hours”, a następnie w drugim bisie, po „Lullaby” zagrano „Six different ways”.

W sumie zagrano 29 utworów, poniżej lista:

 1. Alone
 2. Pictures of You
 3. A Night Like This
 4. Lovesong
 5. And Nothing Is Forever
 6. The Last Day of Summer
 7. A Fragile Thing
 8. Cold
 9. Burn
 10. Fascination Street
 11. Push
 12. Play for Today
 13. Shake Dog Shake
 14. From the Edge of the Deep Green Sea
 15. Endsong

Bis:

 1. I Can Never Say Goodbye
 2. Want
 3. A Thousand Hours
 4. At Night
 5. A Fores

Bis 2:

 1. Lullaby
 2. Six Different Ways
 3. The Walk
 4. Friday I’m in Love
 5. Doing the Unstuck
 6. Close to Me
 7. In Between Days
 8. Just Like Heaven
 9. Boys Don’t Cry