Od dzisiaj do kupienia album The Cure „Japanese whispers” w specjalnym wydaniu

Od dzisiaj do kupienia jest specjalne wydanie albumu The Cure z 1983 roku „Japanese Whispers – Singles Nov 82-Nov 83”. Dostępne m.in. w angielskiej sieci sklepów HMV oraz na stronie hmv.com.

Seria „The 1921 Edition” zawiera starannie dobrany wybór limitowanych edycji i ekskluzywnych winyli, obejmujących najlepsze albumy i filmowe ścieżki dźwiękowe, specjalnie wytłoczonych na pięknych kolorowych winylach.

Album został ponownie zremasterowany przez Roberta Smitha i Milesa Showella w Abbey Road Studios w Londynie. Wydany po raz pierwszy na przezroczystym winylu, w specjalnym przezroczystym rękawie z nadrukowaną wewnętrzną kopertą. „Japanese Whispers” to kompilacja singli i B-side’ów The Cure wydanych między listopadem 1982 a listopadem 1983 roku, która pojawiła się na listach UK Album Chart 24 grudnia 1983 roku. Zawiera single „The Lovecats”, „The Walk” i „Let’s Go To Bed”.

Na uwagę zwraca wysoka cena, bowiem za jeden krążek musimy zapłacić (według strony HMV) aż £49.99. Zespół opublikował jakiś czas temu odpowiedź wydawcy: „Oprócz tego, że koszty produkcji poszybowały w górę w ciągu ostatnich 12 miesięcy, to papier typu Transclear użyty do produkcji „Japanese Whispers” jest znacznie droższy niż zwykłe opakowanie kartonowe… każda kopia „Japanese Whispers” musiała być ręcznie pakowana, aby uniknąć rozerwania okładki, co dodatkowo zwiększyło koszt jednostkowy.”

To nie pierwsze wznowienie „Japanese Whispers” na płycie winylowej. Wersja „picture disc pojawiła się na rynku w lutym 2021 roku.