Profesor Smith

Boston, Agganis Arena, to 25 przystanek na amerykańskiej części trasy The Cure. Hala stoi na terenie kampusu Uniwersytetu Bostońskiego i służy między innymi drużynom koszykówki, czy hokeja na lodzie. Tym razem Profesor Smith ze swoimi asystentami postanowił uświetnić jubileuszowy występ w czasie trasy i przeprowadził wykład z dziedziny muzykologii połączony z innymi dziedzinami.

Profesor Smith rozpoczął oczywiście od otwarcia wykładu. Następnie zaproponowano lekcję geografii. W dalszej części zostały poruszone takie działy jak astronomia, nauka ratowania tonących, czy fotografia. Podczas głównej części wykładu zgromadzeni mogli się też nauczyć chodzić.

W ramach bonusu zajęto się również zoologią, oparzeniami, i botaniką. Uczono też między innymi jak usypiać, a także jak powinna wyglądać doskonała dziewczyna. Była też nauka alfabetu. Nie została przeprowadzona nauka epistalografi, która była próbowana przed koncertem.

W ten sposób Profesor Smith wraz z zespołem asystentów pokazał, że z szacunku do swoich słuchaczy – można i należy grać około 3 godzinne koncerty.

Poniżej przedstawiamy cały zestaw utworów zagranych w Bostonie.

***

Próba:

A letter to Elise,
Snakepit.
Pictures of you,
Inbetween days,
Open
***
Koncert:
Tape
Open
Kyoto Song
A Night Like This
Push
Inbetween Days
Sinking
Pictures of You
Closedown
Fascination Street
Hot Hot Hot!!!
The Walk
The End of the World
Lovesong
Just Like Heaven
From the Edge of the Deep Green Sea
End
It Can Never Be the Same
The Snakepit
Burn
M
Play For Today
A Forest
Lullaby
High
Doing the Unstuck
Friday I’m in Love
The Perfect Girl
Let’s Go To Bed
Close to Me
Why Can’t I Be You?
Boys Don’t Cry
***

***

Przypominamy, że obszerne fragmenty pierwszego koncertu The Cure w Bostonie z 20 kwietnia 1980 roku, możecie obejrzeć w naszym Seansie Niedzielnym: Live in Boston

***

https://www.youtube.com/watch?v=rPHERm1q7Ms

***
Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…