Kiedy skrzydłowy Smith nie miał jeszcze „lekarstwa” na niepowodzenia – The Crawley Observer

Czy poznajecie wsród tych młodych piłkarzy przyszłą muzyczną legendę? Gary Mayhem, jeden z czytelników, odnalazł tę oto prawdziwą perełkę…

Gary napisał: „Jeśli przyjrzycie sie The Crawley Observer z piątku 21 marca 1975 roku, na stronie 67 znajdziecie zdjęcie niespełna 16-letniego Roberta Smitha”. Ta wiadomość spowodowała, ze starsza część naszej redakcji popędziła szukać tego numeru w archiwum.

Fotografia może nie jest najwyższej jakosci, ale spędziła wiele lat na półce ścisnięta pomiędzy rocznikami ’51 i ’66. Przedstawia drużynę piłkarską Wasps z Three Bridges (część Crawley – przyp. MM) w dniu przegranego 2:3 meczu z Shoreham w Pucharze Juniorów hrabstwa Sussex. Spotkanie było rozgrywane przy Haslett Avenue w Crawley.

Drużyna Wasps (Three Bridges) w 1975 r. Robert, pierwszy z lewej w górnym rzędzie.

Mimo przegranej, Smith prawdopodobnie rozegrał dobre zawody. Dziennikarz zanotował: „Energiczni Alan Royes i Mick Gray w połączeniu z niszczycielską grą skrzydłowych Roberta Smitha i Dee Martina wywierali ciągłą presję na gościach z Shoreham.”

***

Mało kto wie, ale Wasps nie był pierwszym klubem Roberta Smitha. Swoją karierę piłkarską rozpoczynał w drużynie Gratton Park Rangers. Tutaj skład z sezonu 1970/71 i Robert drugi z prawej w dolnym rzędzie.