Robert zagrał w Barcelonie

To był dwudziesty czwarty wieczór z Zespołem w tym roku. A to oznacza, że przekroczyliśmy połowę The Lost World Tour 22. „Już bliżej jest niż dalej” – cytując klasyka.

The Cure wystąpili dzisiaj po raz dziesiąty w stolicy Katalonii. Pierwszy raz w 1985 roku. Tak wspominał ten koncert Lol Tolhurst w swojej książce „Cured”: „To był mega wieczór. Był nagrywany przez telewizję, był tak wspaniały, tak zabawny. Boris nie był pewien zakończenia wielu piosenek, ponieważ wogóle tego nie ćwiczyliśmy, a Simon nie był pewien niektórych linii basu. Ale to był pierwszy raz, kiedy graliśmy w Hiszpanii, a publiczność była oszalała i rozpalona. Genialne!”

Trzydzieści siedem lat później wyszli na scenę w zmienionym składzie. W zespole pozostali tylko Simon i Robert. Ten drugi pojawił się na scenie jak zwykle ostatni. Wszyscy w tradycyjnych ciemnych strojach.

Rozpoczęli spokojnie tak jak podczas poprzednich wieczorów. Alone, potem Pictures Of You – słyszane w Hiszpanii podczas każdego z dziesięciu ostatnich koncertów. Później ominęli Cold – nie wypadało zagrać, bo dzisiaj w Barcelonie było 20C. W Palau Sant Jordi licznie zgromadzona publiczność otrzymała za to A Strange Day – pierwszy raz od The Kissing Tour.

Pod koniec podstawowego czasu gry Robert zaskoczył wszystkich „zagraniem” Trust. Potem tylko From The Edge Of The Deep Green Sea i Endsong i Zespół udał się na przerwę.

Po przerwie zaczęli „po krakowsku”, żeby później przenieść ciężar gry do poziomu Disintegration. Zakończyli tak samo jak przedwczoraj w Montpellier.

Ostatnie minuty to już zabawa na scenie i zagrania pod publiczkę. The Walk, In Between Days (najczęściej grany w Hiszpanii) czy Just Like Heaven. Zakończyli przy oszałamiającej wrzawie publiczności Boys Don’t Cry.

Robert, jak to Robert, zagrał koncertowo. A już jutro, w piątek wyjazd do Madrytu.

The Cure zagrali:

ALONE
PICTURES OF YOU
A NIGHT LIKE THIS
LOVESONG
AND NOTHING IS FOREVER
BURN
AT NIGHT
A STRANGE DAY
SHAKE DOG SHAKE
PUSH
PLAY FOR TODAY
A FOREST
TRUST
A FRAGILE THING
FROM THE EDGE OF THE DEEP GREEN SEA
ENDSONG

I CAN NEVER SAY GOODBYE
PLAINSONG
PRAYERS FOR RAIN
DISINTEGRATION

LULLABY
THE WALK
FRIDAY I’M IN LOVE
DOING THE UNSTUCK
CLOSE TO ME
IN BETWEEN DAYS
JUST LIKE HEAVEN
BOYS DON’T CRY