Robert Smith zapowiedział komentarze na żywo podczas #WishListeningParty

Robert Smith zapowiedział wspólne odsłuchiwanie i komentowanie ciekawostek związanych z albumem The Cure „Wish”. A wszystko to na Twitterze w ramach #TimsTwitterListeningParty i z okazji reedycji płyty.

Kiedy w marcu 2020 r. Wielka Brytania została objęta kwarantanną, gdy szalała pandemia COVID-19, wokalista Tim Burgess z The Charlatans wymyślił coś, co miało rozweselić ludzi: zorganizowanie „imprezy” na Twitterze, spotkania, które skupiają się na konkretnym albumie rockowym z przeszłości lub teraźniejszości. Fani samodzielnie przesyłali strumieniowo lub odtwarzali album w czasie rzeczywistym, podczas gdy prawdziwi muzycy zaangażowani w tworzenie tego nagrania opowiadali w tweetach anegdoty związane za piosenkami.

„Zdałem sobie sprawę, że może to być bardzo pomocne dla ludzi – mówi Tim – wiedząc, że wchodzimy w kwarantannę. Oczywiście zaczął się koronawirus, ludzie chorowali i byli przyjmowani do szpitali, a cała praca na pierwszej linii frontu była pod ogromnym stresem. Po prostu pomyślałem, że to sposób, by trochę pomóc – oczywiście w bardzo małym stopniu – ale z czasem to się rozrosło i ludzie to pokochali. To było bardziej pomocne, niż kiedykolwiek myślałem, że może być”.

Kluczem do spędzenia wspólnego wieczoru będzie zainstalowanie aplikacji Twitter lub otwarcie serwisu w przeglądarce. Potem w danym momencie rozpoczęcie odtwarzania albumu „Wish”, a tweety będą zsynchronizowane podczas słuchania. Wyszukujemy komentarzy Roberta Smitha i innych pod hashtagiem #WishListeningParty lub na oficjalnym profilu @LISTENING_PARTY

„Pierwszy raz zobaczyłem The Cure w 1984 roku i ten koncert pozostał w pamięci jako jeden z moich ulubionych. Później zakochałem się w Wish, kiedy się ukazał, a i nadal słucham go w miarę regularnie – niesamowite, że został wydany 30 lat temu. – kontynuuje Tim Burges – Robert Smith jako gospodarz Listening Party, to spełnienie marzeń – a myśl, że zrobi to w garderobie, tuż po koncercie, jest oszałamiająca”.

Zapraszamy na #WishListeningParty tuż po koncercie The Cure w Amsterdamie, o północy z piątku na sobotę 25/26 listopada.