Bez Platinum i dynamicznych cen. The Cure o biletach na tegoroczną Trasę Koncertową

W ostatnich latach, wydawanie dużych sum pieniędzy na bilety na koncerty stało się normą, a ceny na najpopularniejsze z nich mogą sięgać setki złotych. To sprawia, że wiele osób zmuszonych jest do rezygnacji z udziału w tych wydarzeniach, zwłaszcza jeśli łączą się one z koniecznością dodatkowych kosztów, takich jak podróż, nocleg czy jedzenie.

Wraz ze wzrostem kosztów standardowych biletów na koncerty, wiele artystów i organizatorów koncertów wprowadziło dodatkowe kategorie biletów, takie jak bilety Platinum, Golden Circle czy VIP, które oferują lepsze miejsca, ekskluzywne usługi i dodatkowe przywileje. Te wyższej klasy bilety zwykle są sprzedawane po jeszcze wyższych cenach niż standardowe bilety. Ich wielkości są czasami wręcz kuriozalne. Wystarczy wspomnieć nadchodzące w Polsce wydarzenia muzyczne z Beyonce, czy zespołami Metallica lub Depeche Mode.

Niestety, kolejnym problemem jest odsprzedawanie biletów po zawyżonych cenach. Stało się powszechne w branży muzycznej, zwłaszcza na koncertach, które sprzedają się w ciągu kilku minut od ich udostępnienia. Ludzie, którzy kupują bilety tylko po to, aby je odsprzedać po zawyżonej cenie.

The Cure od lat aktywnie starają się utrzymywać niskie ceny biletów na swoje koncerty. Przy okazji wczoraj zapowiedzianej, kolejnej Trasie po USA i Kanadzie, Zespół wystosował krótkie oświadczenie o cenach wejściówek i formie ich dystrybucji…

„Chcemy, żeby nasze koncerty były dostępne dla wszyskich naszych fanów. I dlatego przygotowaliśmy bardzo szeroką (wydaje nam się sprawiedliwą) gamę cenową na każdy z wieczorów. Nasi partnerzy w sprzedaży biletów zgodzili się nam pomóc w zapobieganiu ich nielegalnej odsprzedaży. Oby ograniczyć ten proceder i zachować ceny na poziomie wartości nominalnej bilety na nadchodzącą Trasę nie będą mogły być przekazywane. Jeśli coś stanie na przeszkodzie i zakupiony bilet nie będzie mógł być wykorzystany, każdy będzie miał możliwość odsprzedać go innym na specjalnych portalach w cenie nominalnej. Niestety pomimo naszych dobrych chęci utrzymania niskich cen biletów dla fanów, stany Nowy Jork, Illinois i Columbia nie ułatwiają nam tego. Ich prawo w zasadzie broni Koników. Na koncerty w tych stanach prosimy fanów o wymianę biletów bezpośrednio między sobą i po cenach zakupu w serwisach takich jak twickets.live czy cashortrade.org. Prosimy unikać biletów, które są odsprzedawany po zawyżonych cenach. A wszystkie serwisy, które prowadzą taki proceder powinny zaniechać rozprowadzania wejściówek na nasze występy.”


Bilety na zapowiedzianą wczoraj Amerykańską część Show Of A Lost World Tour trafią do sprzedaży w przyszłym tygodniu. Najtańsze wejściówki fani będą mogli zdobyć już za niewiele ponad 20 dolarów.

Jest też gorsza wiadomość. Według informacji, które do nas dotarły nowy album The Cure nie ukaże się przed planowaną Trasą Koncertową.