The Cure anulowali 7000 nielegalnych biletów. Ponownie trafią do sprzedaży

Robert Smith poinformował, że Zespół anulował 7000 biletów, które pojawiły się na stronach odsprzedażowych, a wszystko to w celu przeciwdziałania spekulantom.

W ramach procesu sprzedaży na ich nadchodzącą trasę po Ameryce Północnej zapewniono, że w dostępnej ofercie nie będzie „platynowych” i „dynamicznie wycenianych” biletów oferowanych przez Ticketmaster, a także ograniczono możliwość przekazywania wejściówek w miejscach, gdzie było to legalnie dozwolone, w stanach takich jak Nowy Jork, Illinois i Kolorado, które wprowadziły ustawodawstwo chroniące handlarzy biletami.

Po tym jak zespół podjął te kroki, Smith ogłosił wieczorem 31 marca: „Anulowaliśmy około 7 tysięcy biletów z około 2200 zamówień. Są to bilety nabyte za pomocą fałszywych kont, pojawiające się na stronach pośredniej odsprzedaży”.

Wcześniej tego samego dnia ostrzegł również kupujących przed próbami obejścia zasad transferu biletów.

„OFEROWANIE SPRZEDAŻY/WYSYŁANIA DANYCH LOGOWANIA KONTA W CELU OMINIĘCIA OGRANICZEŃ PRZENOSZENIA PRZEZ TICKETMASTER… WSZYSTKIE BILETY OTRZYMANE W TEN SPOSÓB ZOSTANĄ ANULOWANE, A OPŁATY ZA TE BILETY NIE ZOSTANĄ ZWRÓCONE”, napisał Smith na Twitterze. Następnie dodał…

„OPŁATY ZA TE BILETY ZOSTANĄ PRZEZNACZONE NA CEL CHARYTATYWNE – AMNESTY INTERNATIONAL, A SAME BILETY BĘDĄ PONOWNIE TRAFIĄ DO SPRZEDAŻY”.

Trasa koncertowa „Shows Of A Lost World 23” rozpocznie się 10 maja w Nowym Orleanie a zakończy się na początku lipca w Miami. W jej trakcie The Cure m.in trzykrotnie wystąpią w Hollywood Bowl oraz trzykrotnie w Madison Square Garden.

Bilety na wszystkie koncerty, poza wyjątkami o których piszemy powyżej, rozeszły się już w przedsprzedaży.