Roger o powodach absencji na trasie The Cure

„W tym tygodniu miałem lecieć samolotem z kolegami do Meksyku, ale niestety z powodu poważnego problemu ze zdrowiem jestem zmuszony pozostać w Londynie przez najbliższe kilka miesięcy na leczenie.” – napisał dzisiaj na swoim profilu X Roger O’Donnell. „Będzie dobrze. Mam najlepszego lekarza, opiekunów, przyjaciół i rodzinę wokół mnie.

Jest mi bardzo przykro, że przez najbliższe kilka tygodni nie będę mógł zobaczyć i wystąpić dla niesamowitych ludzi z Meksyku i Ameryki Południowej. Ale tym bardziej będę tam z wami duchem.”

Trasa koncertowa The Cure rozpocznie się z niedzieli na poniedziałek naszego czasu. Zespół wystąpi w Meksyku. Rogera O’Donnella zastąpi Mark Lord, który przez wiele lat był m.in. jego technicznym.

Podczas nadchodzącego tournee The Cure odwiedzą osiem krajów. Większość z koncertów odbędzie się w ramach różnych festiwali, ale występy w Peru, Urugwaju i Chile będą sygnowane jedynie nazwą Zespołu. Robert Smith zaprosił do wspólnej trasy także Just Mustard oraz The Twilight Sad, ale ci drudzy musieli zrezygnować z wyjazdu.

Wszystkie szczegóły i fragmenty koncertów będziecie mogli jak zawsze na bieżąco śledzić na thecure.pl

LISTOPAD
19 Ciudad de México, MEKSYK – Curva 4 del Autódromo Hermanos Rodríguez – Corona Capital
22 Lima, PERU – Estadio San Marcos
25 Buenos Aires, ARGENTYNA – Parque Sarmiento – Primavera Sound
27 Montevideo, URUGWAJ – Antel Arena
30 Santiago, CHILE – Estadio Monumental

GRUDZIEŃ
03 São Paulo, BRAZYLIA – Autódromo José Carlos Pace – Primavera Sound
07 Luque, PARAGWAJ – Parque Jose Asuncion Flores Aphotheater – Primavera Sound
10 Bogotá, KOLUMBIA – Movie Star Arena – Primavera Sound