LATAM tu, LATAM Tam – Koncert w Meksyku za nami

Po raz pierwszy w Meksyku The Cure zagrali w 1992 roku, w czasie trasy promującej album Wish. Wtedy to był tylko wypad ze Stanów Zjednoczonych na jeden koncert, między Irving a Phoenix. Na następny występ Meksykanie czekali dwanaście lat, do roku 2004. Ale wtedy zagrali już w tym kraju cztery koncerty. W czasie jednego tygodnia.

Tym razem czas oczekiwania się skrócił, bo ostatnio Robert Smith i spółka wystąpili na Foro Sol w 2019 roku. Ale wtedy to była regularna trasa koncertowa. Tym razem The Cure zawitali na festiwal – Corona Capital.

W czasie trzech dni w stolicy Meksyku wystąpiły takie zespoły jak Arcade Fire, Pulp, Blur, czy Alanis Morissette. Wczoraj głównymi gwiazdami byli jeszcze Pet Shop Boys i The Chemical Brothers.

Przypomnijmy, że to właśnie w Meksyku The Cure zagrali najdłuższy do tej pory koncert, zarówno pod względem liczby wykonanych utworów jak również pod względem czasu spędzonego na scenie. Pięćdziesiąt utworów, cztery godziny szesnaście minut na scenie. Calkiem udane 54te urodziny Roberta Smitha. Co ciekawe, wtedy też była niedziela.

Wczorajszy (dzisiejszy?) koncert był niezwykły również z powodu składu, który pojawił się na scenie. Po raz pierwszy od jedenastu lat zabrakło Rogera O’Donella. O powodach tej absencji pisalismy na lamach naszej strony. Zagrał za to Mark Lord – dotychczasowy technik, najpierw Rogera O’Donella, a po dołączeniu do zespołu Perrego Bamonte, również dla niego przygotowywał klawisze.

Koncert w Meksyku to pierwsza odsłona trasy LATAM23, która będzie miała swoje przystanki jeszcze w Peru, Brazylii, Paragwaju, Argentynie i Kolumbii.

Sam koncert był typowo festiwalowy, zespół niczym nie zaskoczył. Jedyną niespodzianką mogła być liczba utworów z niewydanej jeszcze (w ogóle?) płyty – tylko trzy utwory. Smith w czasie występu próbował swojego hiszpańskiego.

Oto pełen zestaw zagrany w Meksyku:

 1. Alone
 2. Pictures of You
 3. High
 4. A Night Like This
 5. Lovesong
 6. And Nothing Is Forever
 7. Burn
 8. Fascination Street
 9. Charlotte Sometimes
 10. Push
 11. Inbetween Days
 12. Just Like Heaven
 13. At Night
 14. Play For Today
 15. A Forest
 16. Shake Dog Shake
 17. From the Edge of the Deep Green Sea
 18. Endsong

Bis 1:

 1. It Can Never Be The Same
 2. Want
 3. Plainsong
 4. Disintegration

Bis 2:

 1. Lullaby
 2. The Walk
 3. Friday I’m In Love
 4. Close to Me
 5. Why Can’t I Be You?
 6. Boys Don’t Cry

Kolejny przystanek już za dwa dni w Limie.