Zobacz wyjątkowy koncert The Cure „Disintegration” z Sydney [VIDEO]

W maju 2019 roku The Cure zagrali serię pięciu koncertów w sali Opery w Sydney. Zapowiedziane dla uczczenia trzydziestej rocznicy wydania płyty Disintegration, odbyły się w ramach festiwalu Vivid.

Zgodnie z zapowiedziami w pierwszej części koncertu widzowie (którzy bilety na to wydarzenie mogli zdobyć jedynie poprzez losowanie) usłyszeli utwory, które powstały w trakcie nagrywania albumu, ale na samą płytę nie trafiły. Zespół rozpoczął utworem Delirious Night, dwoma instrumentalnymi Noheart i Esten (wszystkie opublikowane dopiero na trzypłytowej edycji Disintegration, wydanej w 2010 roku) a pomiędzy nimi wmieszane znane od dawna utwory z drugich stron singli.

Scenografia nie odbiegała zbytnio od tej, którą poznawaliśmy przez ostatnie kilka-kilkanaście lat. Pięć ekranów, wizualizacje znane chociażby z tournee w 2016 i 2022 roku. Jedynymi nowymi elementami były poroskładane firany imitujące… pajęcze sieci. Warto dodać, że podobnie jak na koncertach z serii Reflections, Robert Smith wykorzystał brzmienie tych samych gitar, na których nagrał album trzydzieści pięć lat temu.

W głównej części koncertu Zespół zagrał w całości album z 1989 roku.

Bisy, jak to w przypadku The Cure przyniosły prawdziwe niespodzianki. Burn i Three Imaginary Boys. Każdy z wieczorów, także ten, zakończył cover Wendy Waldman – Pirate Ships. Utwór ten, nagrany przez samego Roberta podczas sesji Disintegration, został dziesięć lat później udostępniony za darmo na stronie thecure.com.

Pełny zapis ostatniego wieczoru (30 maja 2019) w Sydney do obejrzenia poniżej…