Ticketmaster zwróci część pieniędzy za bilety na The Cure

Robert Smith ogłosił, że Ticketmaster zwróci część pieniędzy fanom po skargach na zbyt wysokie opłaty na ich stronie.

W niektórych przypadkach dodatkowe „koszta” podwoiły cenę biletu na koncerty nadchodzącej trasy koncertowej Shows of a Lost World. „Po dalszych rozmowach Ticketmaster zgodził się z nami, że wiele pobieranych opłat jest zbyt wysokich i jako gest dobrej woli zaoferował zwrot $10 za każdy bilet dla wszystkich zweryfikowanych kont fanów, którzy kupili bilety po najniższej cenie, oraz zwrot $5 za każdy bilet dla wszystkich zweryfikowanych kont fanów za wszystkie pozostałe transakcje związane z biletami na koncerty The Cure we wszystkich miejscach. Jeśli już kupiłeś bilet, otrzymasz automatyczny zwrot pieniędzy; wszystkie bilety na sprzedaż jutro będą obarczone niższymi opłatami” – napisał Smith w czwartek wieczorem (16 marca) na Twitterze.

To oznacza, że osoby, które już kupiły bilety, otrzymają automatyczny zwrot pieniędzy, a bilety, które zostaną wystawione na sprzedaż od dzisiaj, będą miały niższe opłaty. Decyzja ta została podjęta po tym, jak Robert Smith skrytykował Ticketmaster za wysokie opłaty i naciski ze strony artystów i fanów, którzy skarżyli się na nieuczciwe praktyki. Ostatecznie koncern zgodził się na częściowy zwrot pieniędzy dla fanów i na wprowadzenie niższych opłat za bilety na nadchodzące koncerty The Cure.

Jeden z fanów wcześniej opublikował zdjęcie swojej transakcji, który stał się wiralem. Pokazywał on, że kupując cztery bilety po $20, każdy bilet miał opłatę usługową w wysokości $11,65, opłatę za obiekt w wysokości $10 za bilet oraz opłatę za przetwarzanie zamówienia w wysokości $5,50.

To przyczyniło się do łącznej kwoty $172,10 za bilety warte $80. Smith powiedział zaraz po w tym, że jest „obrzydzony” wysokimi cenami.

Trasa koncertowa The Cure „Shows of a Lost World”, która zakończyła swój europejski etap w grudniu, będzie kontynuowana po Ameryce Północnej od 10 maja.